Сон - одна з основ здорового життя. Його важливість прирівнюється до важливості здорового харчування, заняття спортом та якісного відпочинку.
Тривалість сну в кожної людини індивідуальна. Тому порад на кшталт: спати x - годин давати не будемо, але порадимо, як покращити саме якість сну:
Дотримуйтесь режиму сну: прокидайтесь та лягайте спати в один час, навіть у вихідні дні
Заспокійлива атмосфера ввечері допоможе організму розслабитися й налаштуватися на сон. Для прискорення процесу, можете послухати спокійну музику, чи почитати цікаву книгу.
Жодних блакитних екранів перед сном! Рекомендуємо відмовитись від гаджетів, хоча б за 30 хв до сну. Навіть попри палку любов до поскролити стрічку в TikTok, чи інших соц. мережах, аж поки очі самі не заплющаться.
Основне світло радимо вимкнути перед сном, залишивши нічники, або знизити його яскравість. Так організму буде легше готуватись до сну.
Важливо також не переїдати перед сном, а планувати останній прийом їжі десь за 4 години до сну.
Активний спосіб життя, заняття спортом, ходіння пішки (корисними будуть вечірні прогулянки) теж позитивно вплинуть на ваше здоров'я і на якість сну.
А ліжко слід використовувати виключно для сну та для, ще деяких, приємних справ. Але точно не варто в ньому їсти, дивитися телевізор, чи працювати.
Лягайте спати тоді, коли почуваєтесь сонними. Тобто, привчайте себе до графіку сну.
Прокидатися із задоволенням вам допоможе якась, приваблива для вас, ранкова рутина. Намагайтеся створити для себе чудові ранки після сну і, такі ж, вечори перед сном.
А комфортна температура в спальні сприятиме швидкому засинанню. Мається на увазі температура, що не перевищує 20 градусів за Цельсієм. Це важливо для здорового, якісного та відновлюючого сну, а також для вироблення "гормону сну" і головного антивікового гормону - мелатоніну.
Щодо свіжого повітря, то нічого нового не скажемо. Всім і так відомо, що чим його більше, тим краще.
В спальні має виспатись навіть Граф Дракула. Бо чим темніше в кімнаті, тим міцніший сон. Тому радимо використовувати штори, чи ролети з ефектом blackout, які не пропускають світло.
До речі, система "Розумний будинок" здатна допомогти у багатьох із цих пунктів. Оскільки вона автоматично слідкує за якістю повітря, допомагає налаштувати комфортну температуру та дає можливість створити сценарій "підготовка до сну", де будинок у певній годині плавно знижуватиме яскравість, а коли потрібно прокидатись, він увімкне приємну музику та світлом в помешканні зімітує схід сонця.
Детальніше про систему тут
Якщо ж у вас виникли проблеми зі сном – зверніться до лікаря.
Comments