Як реально може скорочуватися споживання газу

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що дедалі більше в звичайній пресі з’являється посилання на “Розумний дім”. Щойно питання стосується економії енергоресурсу, то на відміну від старих шаблонів (утеплення, пластикові вікна і т.д.), зараз пропагується автоматика. І це правильно, тому що, даний факт в цивілізованих країнах навіть окремо не обговорюється. Наводимо Вам уривок зі статті “Як реально може скорочуватися споживання газу.

Кожного мешканця України торкнулася ситуація із скороченням газу. Власники домашніх котлів повинні володіти певними знаннями, як зменшити споживання в існуючій системі, адже не кожен може вже і зараз встановити альтернативне опалення.

Потрібно звернути увагу на можливості «розумної» автоматики, котра дозволяє автоматично регулювати температуру в приміщенні у залежності від години доби та в залежності від зовнішньої температури. По-простому, це кімнатний термостат, котрий має можливість приєднуватися до плати існуючого навісного котла і давати реальне зменшення споживання газу. Це основний дієвий спосіб. Ясна річ, що потрібно задіяти різні варіанти зменшення тепловтрат будинку доступними недорогими способами: ущільнення, регулювання деяких радіаторів, грамотне провітрювання і т.п.

Складніша ситуація в промисловості, де поставлено директивне завдання скоротити споживання газу на 30%. Замість 9 млрд м3 газу на всю промисловість виділять 6,1 млрд м3. Частина заводів не буде споживати газ – на сході зупинені виробництва через військову агресію сусідньої країни. Але інші заводи будуть мати великі проблеми.

Передбачено зниження нормативу температури в житлових помешканнях з 20 до 18 градусів, що зменшить комфорт у квартирах. Гарячу воду повинні подавати не при температурі 60-65 градусів, а 45-50. Школи та вищі навчальні заклади самостійно визначають тривалість канікул – передбачають січень і лютий не вчитися і зменшити обігрівання їхніх будівель. Температура буде підтримуватися на рівні плюс 5-6 градусів. Є вузи, котрі будуть проводити дистанційне навчання в зимовий період.

Для сільських мешканців ситуація є дуже складною. Зменшення тиску в газопроводах може зупиняти роботу газових котлів, котрими в основному забезпечені системи обігрівання приватних будівель. Не всі можуть купити і встановити котли на дровах. Тож будуть догріватися електроенергією. Повністю перейти на електрообігрівання дуже дорого, адже для будинку потрібно на місяць понад 2000 кВт*год електроенергії на обігрівання, а в цьому випадку плата за електроенергію буде враховуватися по 1,34 грн/кВт*год (за кіловат-години, котрі перевищили місячний ліміт 800 кВт*год).

Підготовку до наступного опалювального сезону напевно почнуть зразу після завершення цього, адже треба буде зробити і значну частину утеплення та енергозбереження в будинках, знайти способи використання альтернативних котлів та систем автоматики.

по матеріалах сайту EcoTown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.