Типові рішення

На сьогоднішній день термін “Розумний дім” – це поняття дуже відносне. На ринку можна зустріти безліч рішень, які асоціюють себе з “Розумним домом” такі як: єдиний пульт до декількох телевізорів, управління акустикою з мобільного телефону, керування світлом по таймеру, різноманітні гаджети (наприклад, такі як термостат nest ) і т.д. Тому в даному розділі ми опишемо систему “Розумний дім”, з точки зору інженерних мереж та взаємодії між ними, на основі типових рішень для найпопулярніших типів приміщень : квартира, приватний будинок, комерційні площі.

   Основні функції, які повинна виконувати система “Розумний дім”:

1. Освітлення.

В сучасному житті освітлення – це вже не просто включення та виключення світла, а це:

– контроль освітленості в приміщеннях

– прохідне світло по датчиках руху (при недостатній очвітленості)

– вибір сценаріїв освітлення (світлові сцени)

– централізоване керування освітленням (виходим з дому, лягаєм спати, спрацьовує сигналізація і т.д.)

– імітація присутності (при відсутності в приміщенні, за допомогою виключення та включення світла)

 

2. Клімат-контроль.

Якщо керування освітленням – це більш питання комфорту, то клімат-контроль (опалення, вентиляція, кондиціонуваня) – це, безперечно, питання економії, піклування про власне здоров’я. Принцип дії “розумного клімат-контролю” полягає в підтримці температури, шляхом нагріву чи охолодження, в заданому діапазоні в кожній кімнаті. Задане значення міняється автоматично протягом доби – ви вдома, на роботі, в відпустці.

При застосуванні технології KNX в забезпеченні міклоклімату приміщення досягається економія в енергозатратах до 50%

3. Безпека

З технологією розумного будинку питання безпеки також виходить за рамки звиклих для нас понять. В такому домі безпека це не лише сигналізація та відеоспостереження, а це набір функцій, які дозволять Вам не хвилюватись за стан помешкання, де б ви не були. Розумний дім забезпечуює безпеку Вашого помешкання, як від зовнішнього проникнення, так і від аварій всередині в будинку.

В поняття безпеки з технологоією Розумний дім входять:

а) охоронна сигналізація

безпека вашого дому від зовнішнього проникнення

б) відеоспостереження

в розрізі розумного будинку відеоспостереження – це не просто набір відеокамер з певними функціями запису. Тепер ви можете керувати тим що ви бачите на картинці.

в) аварії 

система відслідковує протікання газу чи води та при аварії одразу перекриває подачу та сповістить Вас, задовго до того, як вони принесуть вам непоправну шкоду. І це працює навіть тоді, коли Ви знаходитесь поза домом!

г) централізоване вимикання приладів та світла

завдяки повній інтеграції шин Розумного будинку та охоронної сигналізації, Ваше помешкання знає, коли ви виходите з дому і коли повертаєтесь. при виході ваш будинок сам вимкне те – що повинен і те – що ви забули вимкнути

Додаткові функції системи “Розумний дім”:

1. Візуалізація.

 Візуалізація ВСІХ процесів інженерних мереж та можливість автоматичного та ручного керування ними.

2. Мультирум

Система мультирум — дозволить вам слухати музику, дивитись телебачення чи фільми не встановлюючи в кожній кімнаті комплект дорогої апаратури. Управління всією системою мультирум (тобто всіма програвачами, телевізорами і т.д.) здійснюється з ЄДИНОГО пульта. На динаміки системи може бути виведений звук з домофона, вона може озвучити любі попередження чи події, для прикладу, при відкривання гаражних воріт, Ви можете отримати повідомлення, що хтось приїхав.

 

Команда IQdim