Система “Розумний дім” зменшує витрати на компослуги до 30%

Сучасний будинок, будинок 21 століття, вартує того, щоб користуватися високотехнологічними пристроями контролю і керування багатьма системами. Більшість людей сприймає термін «розумний будинок», як чудову дорогу забавку, як спосіб вмикати світло плесканням в долоні і т.п. Не сприймається ще суспільством використання багатьох технічних пристроїв, котрі можуть дати суттєву економію споживання енергії при швидкій окупності.

Досягти малих оплат за спожиту енергію в своєму будинку мріє кожен. Для цього будинок повинен бути низькоенергетичним. А для забезпечення мінімізації використання енергії в будинку не можна обійтися без системи «розумний» дім.

Найважливішим чинником економії є підтримка комфортної температури у всі періоди доби. Це не означає підтримка однакової температури. Адже вночі можна знизити температуру – двері і вікна не відкриваються і не впускають охолоджене повітря, мешканці знаходяться в будинку і додають трошки тепла, тож економія теплоносія просто напрошується.

Денна температура може також регулюватися, зменшуватися, у той час, коли нікого немає вдома. Перед поверненням мешканців система опалення може почати більшу генерацію тепла і забезпечити на вечір знову комфортну температуру.

Вказані процедури вмикання та вимикання системи опалення повинні виконуватися автоматизованими пристроями керування. Вони програмуються по годинах доби і днях тижня. Тільки автоматизація процесу підтримки температури дозволяє не перегрівати приміщення і не перевитрачати кошти на плату за енергію.

Система «розумний» дім може забезпечити локальне керування мікрокліматом, наприклад в кухні чи ванні. Ввечері родина збирається у вітальні, вмикається освітлення і телевізор, що додає тепло у цю кімнату, тож регулятор температури кімнати повинен зменшити подачу тепла.

Якщо відкривається вікно для провітрювання, то система обігрівання цієї кімнати повинна бути виключена. Якщо цього не зроблено, то різко охолоджений радіатор під вікном спричинить подачу сигналу для дуже інтенсивного нагрівання, що відчує вся система опалення. Через 2-3 хвилини вікно буде закрите, а система опалення стане перегрітою, спричинивши перевитрату енергії.

Керування системою рециркуляції гарячої води за допомогою добового контролера дозволить вмикати рециркуляцію за 5-10 хвилин до початку ранкового чи вечірнього відбору води, і вимикати вдень. Це зменшить потребу постійної циркуляції і охолодження гарячої води в трубах протягом цілого дня у той час, коли гарячої води не потрібно.

Розумний будинок може розбудити мешканців вмиканням приємної мелодії або улюбленої радіостанції. До цього часу система забезпечить встановлення температури в кожному приміщення на комфортну. Відкриються штори з південної сторони при появі сонця, щоб воно добавило частину своєї енергії і зменшило споживання будинкового теплогенератора. Переміщення мешканця в коридор вкаже системі на необхідність вмикання освітлення і відслідкує момент вимкнення, коли в коридорі нікого немає. Кухня може чекати з ввімкнутою кавоваркою, а в цей час починає автоматично провітрюватися спальня.

Система «розумний» дім не є дешевою, але економія енергії від 15 до 30 відсотків, котру вона може забезпечити, дозволяє окупити затрати з часом.

по матеріалах сайту EcoTown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.