Приклади систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря з KNX

Ви хочете дізнатися про типові рішення та обладнання, яке використовує в своїх проектах команда IQdim? Тоді цей розділ – для Вас.

Індивідуальні кімнатні контролери температури

Zennio Z41pro
Zennio Z41pro
KNX-компактний кімнатний контролер
Ekinex touch&see display FF

 

 

 

 

 

В кухні – +20 °C!

В спальні – +22 °C!

В дитячій – + 24 °C!

І такі різні показники можливі в одному будинку!

«Як?» – запитаєте ви. Наша команда відповість: «З системою автоматизації приміщень це можливо!»

Отже, індивідуальні контролери температури в приміщенні забезпечують можливість регулювання температури в кожній окремій кімнаті. Для цього лише необхідно  вимірювати температурні показники.

Сучасні контролери в основному багатофункціональні і  використовуються не лише для регулювання температури і встановлення її показників в будинку, але і для керування іншими функціями. Для прикладу – деякі з контролерів можуть  вимірювати вміст CO 2 і вологості повітря, а також підтримувати різні (нагрів, охолодження) режими роботи. Задіявши відповідне кліматичне обладнання KNX (давачі, контролери, виконавчі механізми) можна встановлювати температуру за різними показниками: присутності господарів вдома, стану вікон, погодніх умов тощо.

У проектах, які вже реалізовані, завдяки унікальним можливостям KNX досягнуто економію енергії до 50%.

Рішення на базі фанкойла

 

Zennio MAXinBOX Hospitality
Theben FCA 2 KNX

 

 

 

 

 

 

 

Що таке фанкойл?

Цей термін  означає вентилятор з конвектором, який зазвичай використовується для охолодження кімнати. Додаткові функції – опалення або вентиляція. Традиційно фанкойл містить вентилятор (трьохшвидкісний або з аналоговим керуванням) та джерела тепла і холоду.

Саме зниження або підвищення температури відбувається завдяки повітрю, яке скеровується та циркулює в кімнату  через систему трубопроводів. Зазвичай, один фанкойл встановлюється в одній кімнаті.

За допомогою KNX здійснюється керування фанкойлом з мінімальними витратами для кожного приміщення. Контроль швидкості вентилятора і джерела тепла або холоду здійснюються за допомогою спеціальних актуаторів KNX та термостатів в системі KNX.

Інтерфейси для паливних (виробництво і розподіл енергії)

Bosch/Buderus Gateway KNX 10
ise smart connect KNX Vaillant
Viessmann Vitogate 300 und 200

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolf KNX

 

 

 

 

 

З інтерфейсів систем вироблення енергії, таких як конденсаційні котли, теплові насоси, а також сонячні теплові та фотоелектричні системи, системні оператори мають можливість дізнатися про поточний стан їх опалювальної системи з використанням системи візуалізації KNX , задавати показники встановлення різних параметрів і налаштування робочих режимів. Сигнали про несправності автоматично передаються KNX і відображаються таким чином, щоб можна було вжити відповідні заходи до виникнення будь-яких пошкоджень. Оскільки потребу тепла в кімнатах можна передати через шлюз KNX до контролерів опалення, генерація тепла здійснюється відповідно до потреб споживача. Крім того, система KNX здійснює контроль роботи насосних груп, насосів, тощо

 

Регулятори потоку, напору

 

Zennio ZoningBox
Привід Belimo KNX
Вентиляція Maico

 

 

 

 

 

За допомогою контролера витрати повітря (VAV), централізовано вироблений потік повітря спрямовується в кімнати та просторові зони, в яких регулюється клімат. Контроль кількості повітря і тепла здійснюється за допомогою заслінок в системі трубопроводів. У більшості випадків контролер витрати повітря налаштований окремо на кожну зону, що дає можливість використовувати тільки необхідну кількість енергії для підтримки відповідного мікроклімату в приміщенні. Термостати та контролери постійно відслідковують позицію закрилків окремих потоків VAV через KNX. Такий механізм гарантує  роботу системи з мінімально можливою втратою тиску та енергії.

Кімнатні конролери повітря та інтерфейси KNX для вентиляційних установок

Arcus-eds SK03-TTFK
Elsner KNX AQS/TH-B-UP

 

 

Siemens RMU

 

 

 

 

 

 

Для того, щоб мінімізувати втрати енергії, сучасні будівлі стають все більш герметичними та утепленими. В зв’язку з повною або частковою відсутністю природньої вентиляції,  в фаворі так звана «примусова» вентиляція, яка дозволяє уникнути непрямих збитків для людей і споруд: цвілі, бактерій тощо.

При використанні автоматизованої вентиляції, додаткові параметри, а саме підтримка граничних значень для вмісту СО 2, вологість повітря і температура в приміщенні встановлюються автоматично.

Механізм роботи простий.  Блок вентиляції подає свіже повітря в приміщення. З приміщення спожите повітря виводиться. За допомогою додаткової рекуперації тепла, теплова енергія витягується з відпрацьованого повітря, яке виходить на вулицю. Наприклад,  через теплообмінник з поперечним потоком, аби  прогріти свіже повітря. За допомогою цього процесу, умовні теплообмінники всередині будівлі, такі як елементи освітлення, комп’ютери, побутова техніка і т.ін. можуть бути також використані для нагріву, що сприяє збільшенню економії енергії. Окрім того, показники  кімнатної температури, вологості повітря і діоксиду вуглецю, виміряного за допомогою KNX контролерів окремих кімнат (номерів) і датчиків якості повітря, можуть бути передані через інтерфейс KNX в систему вентиляції і прийняті до уваги в процесі контролю. В іншому напрямку роботи системи автоматизації, вентиляційний механізм передає сигнали станів своєї роботи до KNX, з яких видно, наприклад, що необхідно замінити фільтри.

 

Інтерфейси для систем кондиціонування повітря

Інтерфейси Intesis

 

Інтерфейс Zennio
Інтерфейс Coolmaster

 

 

 

 

 

 

 

Розподілені системи кондиціонування повітря зі сплітами або моноблоками утворюють індивідуальну концепцію для організації холодопостачання в приміщення. У випадку спліт-системи, стиснення холодоагенту здійснюється зовні в той час,  як контроль подачі повітря, фільтрації і температури здійснюється в приміщенні, яке повинне бути охолоджене. У разі моноблочних пристроїв, всі компоненти розташовані в одному пристрої в приміщенні. Недолік полягає в тому, що компресор знаходиться в приміщенні і являє собою значне джерело шуму в порівнянні зі спліт-системами. Інтерфейси до систем кондиціонування повітря є універсальними. Крім кількох стандартних інтерфейсів, виробники використовують різні запатентовані апаратні і протокольні рішення. Незважаючи на різноманітність інтерфейсів, спеціальні шлюзи KNX забезпечують інтеграцію практично всіх кондиціонерів в систему KNX.