Коли чують термін "розумний дім", часто помилково уявляють управління будинком через різноманітні системи, як xiaomi home, sonoff й т.д. Надалі будемо їх називати IoT.
IoT це - лише частина комплексу «Розумний дім», проте далеко не основна та й геть не обов‘язкова.
Грубо кажучи, IoT - це, по своїй суті, декілька дорослих іграшок (розумні лампочки, термостати, сенсори охорони) з управлінням через Інтернет, які дещо додають простоти та комфорту у ваше повсякдення життя.
Але такі іграшки мають і багато мінусів:
В комплексі вони дорожчі, ніж система "Розумний дім", наприклад, на комплекті Metaforsa 14.
Низька надійність, оскільки більшість пристроїв потребують постійного зв'язку з інтернетом, працюють через хмарні технології виробників і т.д. При появі оновлень можуть потребувати переналаштування.
Слабка екосистема гаджетів, адже вони "не знають" один про одного.
Мала кількість додаткових функцій, які вони можуть виконувати.
Водночас, "Розумний дім" : це комплекс інженерних рішень, який зв'язує усі системи будинку між собою для того, щоб надійно "служити" своїм господарям. І він має такі плюси:
Енергоефективність : можливість заощаджувати на платіжках за комунальні послуги до 40%, в результаті чого, система окупиться протягом кількох років.
Економія часу: більшість дій у будинку виконуються автоматично, без вашого втручання. Наприклад, автоматично підтримується задана температура в помешканні.
Всі прилади спілкуються одною мовою: прикладів можна навести безліч. Приміром, коли система розуміє, що відкрилось вікно, вона вимикає кондиціонер. Якщо розуміє, що повітря не надто свіже - включає вентиляцію і т.д.
Сценарії під ваш спосіб життя: до прикладу, ви натискаєте одну кнопку "Я пішов", або даєте команду голосовому асистенту і будинок ставиться на охорону, котел переходить в ЕКО режим, вимикається все світло і т.д.
Максимальна оптимізація: ви можете налаштовувати температуру в кожній кімнаті окремо, або змінювати призначення вимикачів.
Безпека помешкання: антипотоп, який автоматично перекриє воду при виявленні протікання води. А також датчик, який сигналізує витік газу, та теж автоматично його перекриє.
І ще безліч фішок, про які ви можете прочитати на нашому сайті.
Comments