KNX – №1 в технологіях Розумного будинку у Європі та Китаї

В цьому розділі ми будемо говорити мовою цифр та спиратися на офіційні дослідження.

Отже, всесвітньовідома компанія BSRIA представила  результати свого останнього дослідження ринку Smart Home / Light Commercial, яке відбулось в січні 2017 року та складається з доповідей окремих країн. За результатами роботи, Китай, Франція, Німеччина, Нідерланди, Північна Америка і Великобританія прогнозують цьогоріч зростання ринку Smart Home / Light Commercial   на 20 відсотків. Зокрема найбільше зростання пророкують на ринку Великобританії (близько 29%).

За прогнозами загальна вартість світового ринку складатиме близько 15,8 млрд доларів  у  2017 році. Цікаво, що ринок США традиційно залишається найбільшим. А ось наймасштабніший  попит на систему KNX матимуть власники приватних будинків ( 25%) та господарі офісів та готелів (23%).  Якщо ж зазирнути у далекий  2021 рік, та дослідники кажуть про загальний обсяг світового ринку на рівні 29800 млн. доларів.

Все частіше до KNX звертаються у Європі та  Китаї. Типове провідне рішення KNX традиційно обмежується розгортанням нових проектів. Проте запуск бездротової версії KNX RF у 2010 році дозволив їй отримати значну частку ринку і посісти третє  місце після власних протоколів зв’язку і мережі Wi-Fі. У Німеччині весь ринок домашніх рішень автоматизації (розумних будинків) – це здебільшого  KNX (56 %).

 

BSRIA – UK Diagram

На ринку домашньої автоматизації у Великобританії не домінує жоден стандарт. Тому  KNX має поважну частку ринку у розмірі 27 відсотків загалом  в сегменті смарт-систем країни.BSRIA – France Diagram

KNX залишається найпопулярнішим з непатентованих стандартів у Франції з часткою ринку у  32 відсотки. Йдеться про загальноприйнятий стандарт автоматизації приміщень та будівель в цій країні.

BSRIA – Netherlands DiagramФірмові (нестандартизовані протоколи інших виробників, частка яких складає 15 відсотків, добре представлені в Нідерландах, але KNX має частку ринку 34 відсотки в цілому, розумні домашні системи, таким чином, стають стандартом для дому та управління будівлями в Нідерландах.

BSRIA – China Diagram

Провідні системи складають переважну більшість ринку  навіть у Китаї. Із загального ринку розумних будинків, майже 38 відсотків використовує власні протоколи і близько 42 відсотків припадає на системи KNX. Протокол KNX є  “європейським стандартом для смарт-системи в домашній інсталяції” в Китаї, який став затвердженим  стандартом в країні  (GB / T20965) для дому та приміщень у 2013 році.

 

 

 

 

 

 

BSRIA – Germany Diagram

Очевидним і беззаперечним є факт, що KNX завдяки надійності, якості та ефективності захоплює увесь світ! І Україна – не виняток)

По матеріалах сайту knx.org