Американська мрія, доступна в Україні

modern-home
Як же не хочеться часом вставати вранці з ліжка і вмикати комп’ютер, кип’ятити чайник, розсувати жалюзі на вікнах … «Чому це не може зробити хтось інший?» – нерідко ловимо ми себе на думці. А «хто-небудь інший» якраз-таки може зробити за нас все, що завгодно – це технологія «розумний дім».

Тисячі американських власників будинків вже давно керують домашнім обладнанням за допомогою одного-єдиного пульта.

Трохи історії…

А почалося все відносно недавно – всього якихось декілька десятків років тому. Так, на початку 90-х в США була створена спеціальна Асоціація електронної промисловості, перед якою постало серйозне завдання: реалізувати систему управління побутовими пристроями.

Саме ця система і отримала в результаті назва «розумний будинок», оскільки змогла повністю позбавити власників особняків і квартир від більшої частини рутинної роботи.

Вперше обладнання такого роду було випущено компаніями X10 USA і Leviton. Створений протокол на 100% відповідав всім вимогам заможних американців і дозволяв дистанційно керувати електроприладами. З часом технології розвивалися, а запити споживачів росли, що і призвело до появи системи, здатної контролювати цілий будинок.

Зараз в Сполучених Штатах навряд чи знайдеться людина, котра ніколи не чула про «розумний будинок». Ця система легко увійшла в повсякденне американське життя, і стала широко використовуватися для комфортного проживання.

Зручність управління

«Розумним домом» можна керувати за допомогою пульта, а також з будь-якого планшета, смартфона, ноутбука і навіть через Інтернет. У цьому полягає ключова перевага системи – кожен має можливість вибрати той спосіб управління, який для нього найзручніший.

Спеціальне програмне забезпечення, що становить основу даної системи, регулює всі компоненти будинку, починаючи з температурного режиму всередині приміщення і закінчуючи домашнім кінотеатром. Це означає, що за допомогою всього однієї кнопки можна включити мікрохвильову піч, провітрити ту чи іншу кімнату, змінити мелодію і перемкнути телеканал.

В американських будинках система smart house (а саме так вона звучить мовою оригіналу) не є нововведенням, але і не втрачає своєї популярності з року в рік. Що стосується наших співвітчизників, то випробувати «американську мрію» в ділі тепер можна і в Україні.

Побут і розваги в одному флаконі

Продовжуючи розмову про цей американський винахід, що плавно набирає популярності на українському ринку, трохи докладніше розглянемо його функціональні можливості.

Забезпечення будинку електрикою – найважливіший критерій затишку. Для контролю освітлення у всіх кімнатах використовуються сенсори. Так само легко вирішується проблема опалення – кому з нас не знайома ситуація, коли в квартирі тепло, в той час як за вікном вже літо, і навпаки? «Розумний будинок» може регулювати температурний режим в залежності від особистих уподобань господаря.

Не можна залишити без уваги і такий чинник, як безпека житла. Навіщо встановлювати сигналізації та інше обладнання, якщо цей пункт виконується в комплексі? Так, в разі появи в будинку нежданих гостей «інтелектуальна система» не тільки оперативно сповістить вас про це, але і вживе всіх заходів з відлякування злодіїв.

Отримавши SMS або телефонний дзвінок, ви можете бути впевнені в тому, що в даний момент домушники біжать врозтіч, перелякані «гавкотом собак» або звуком потужної сирени.

Природно, в обов’язки «розумного будинку» входить розвага господарів, причому в прямому сенсі цього слова. Ніколи ще так швидко і легко не можна було одночасно слухати радіо і вибирати фільм для перегляду на широкоформатному екрані. Тепер же це стало можливим за допомогою системи мультирум, яка відповідає за все аудіо і відео-оснащення будинку.

Тут же необхідно згадати про те, що всі панелі управління знаходяться в одному місці, а видимі дроти і колонки відсутні.

Система «розумний будинок» – це хороше підтвердження того, що сучасне життя можна зробити ще кращим і комфортнішим, без особливих зусиль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.